دبیر کارگروه توسعه پایدار گردشگری: شهر گنبدهای فیروزه ای میزبان رویداد بزرگ بین المللی می شود

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
دبیر کارگروه توسعه پایدار گردشگری: شهر گنبدهای فیروزه ای میزبان رویداد بزرگ بین المللی می شود

خرداد امسال ، شهر زیبای اصفهان به میزبانی رویدادی بین المللی خواهد رفت که با حضور ۱۵ کشور خارجی، اتفاقی شگفت انگیز را برای نصف جهان رقم خواهد زد.

باتوجه به حساسیت نقش اصفهان در مباحث گردشگری و صنایع دستی در سطح جهان،برگزاری نمایشگاهی با این عنوان نیازمند برنامه ریزی های بسیار دقیق و تیم اجرایی بسیار قدرتمند است.
از این رو، تا زمان برگزاری این رویداد ملی، جلسات متعددی پیرامون پیگیری امور و ارائه نظرات سازنده در راستای اهداف بزرگ آن برگزار خواهد شد.
در همین راستا جلسه ای با مدیریت معاونین اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان و مدیران اجرایی نمایشگاه با نمایندگان جامعه هتلداران استان،آژانس های هواپیمایی،راهنمایان تور،سفره خانه های استان اصفهان و فعالین این حوزه در سالن جلسات خانه تاریخی دهدشتی برگزار شد.

نمایشگاه گردشگری

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان در این جلسه مطرح کرد:ضمن عرض تشکر از مدیر اجرایی نمایشگاه گردشگری در سال گذشته،نارضایتی ها از برگزاری آن طی این چندسال قابل اغماض نیست و با وجود تلاش های زیادی که برای رفع معضلات آن انجام شد،بازهم نگاه ها به نمایشگاه، تنها فروش غرفه بود و به کیفیت آن پرداخته نشد و با وجودی که مورد عتاب و خطاب بی شماری قرار گرفتیم ،توانستیم مجری جدیدی را برای این رویداد انتخاب نماییم.
محسن یارمحمدیان با بیان اینکه ،با کسی عقد اخوت نبسته ایم اذعان داشت: با توجه به سابقه فعالیت و همکاری در پروژه های مختلف ،شرکت *کیان فرتاک هستی* از زیرمجموعه های گروه اقتصادی *کافل به عنوان مجری جدید نمایشگاه انتخاب شد .
وی اضافه کرد:این اولین بار است که در این نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی ،در کنار هم قرارگرفته اند و این می تواند یک اتفاق بسیار مبارکی باشد که رویدادی در خور شان اصفهان را رقم بزند.
جعفر جعفرصالحی معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان نیز در این جلسه مطرح کرد: به خوبی می دانیم که استان اصفهان،در این حوزه همیشه پیش ران بوده است و باید با شناخت نقاط ضعف و قوت آن زمینه ای را هم فراهم کنیم که در نمایشگاه به درستی اصالت هنراصفهان، به نمایش گذاشته شود.

نمایشگاه صنایع دستی
جعفرصالحی با اشاره به صحبت های دکتر محمودیان معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور در خصوص آوردن نام صنایع دستی در کنار گردشگری بر روی پوستر نمایشگاه ،افزود:کانون توجهات در خردادماه ، متمرکز اصفهان است ،به همین دلیل می بایست نتیجه خوبی از حضورمان در نمایشگاه به دست بیاوریم ،که این مهم با تکیه بر اصل همگرایی به خوبی محقق خواهدشد.
وی اذعان داشت :با توجه به اینکه مسئولین جهانی در یازدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی اصفهان حضور خواهند داشت، نیازمند تلاش صد چندان برای بالابردن نام درخور اصفهان هستیم که حتی از تهران نیز بالاتر باشد.جعفر صالحی ادامه داد:می بایست سازمان مدیریت الزاما نگاه ویژه ای به این نمایشگاه داشته باشد و حتی نیازمند مکاتباتی از جانب مدیر اداره کل میراث استان اصفهان هستیم تا خروجی مناسبی با مستندات لازم، هم در بحث ملی و هم بین المللی داشته باشیم.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان از ارائه 62 الی 63 غرفه رایگان به شهرستان های اصفهان خبر داد و افزود: برای هنرهای خاص،غرفه های شاخص و غرفه ای بسیار خاص به عنوان غرفه اصلی اصفهان نیاز است که نشانگر هنر اصیل صنعتگران اصفهانی باشد ،به صورتی که اصفهان را با عنوان برند خانه صفوی معرفی کنیم.

نمایشگاه صنایع دستی اصفهان

 

ستار کیانپور دبیر کارگروه توسعه گردشگری پایدار و مدیر اجرایی نمایشگاه در این جلسه مطرح کرد:هیچ یک از ما به اندازه همه ما هوشمند نیست و تنها با یک خرد جمعی و استفاده از تجارب و ایده های خوب همه همکاران ، همه در شکست یا پیروزی آن دخیل هستیم و این نمایشگاه را به بهترین شکل و متفاوت تر از همیشه برگزار خواهیم کرد.
کیانپور اظهار داشت: درقدم اول، همتی سترگ می خواهیم که نام این نمایشگاه را به ثبت جهانی برسانیم و با داشتن دفترچه برندینگ به زبان های انگلیسی ،فارسی،ترکی و عربی، اولین قدم را برداشته ایم.
وی ادامه داد:برای دعوت از مهمانان خارجی،شهرداری اصفهان وارد عمل شده است و متقبل دعوت از خواهرخوانده های اصفهان شده که این کار به بالابردن سطح رنکینگ اصفهانمان کمک به سزایی خواهد کرد.

نمایشگاه بین المللی گردشگری اصفهان
دبیر کارگروه توسعه گردشگری پایدار با بیان اینکه باید از ظرفیت همه دستگاه های استان استفاده شود،افزود:مکاتبات زیادی صورت گرفته است و تاکنون حضور 15کشور در یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان قطعی شده است که 13کشور را خواهر خوانده ها تشکیل می دهند.
کیانپور گفت: اصفهان برای این رویداد بزرگ میزبان خانم دکتر فریبا نظری رییس فدراسیون بین المللی توریسم سلامت خواهد بود و همچنین احتمال حضور《 زوراب پولو لیکاشویلی》 دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی(UNWTO)، غدا هیجاوی رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی نیز وجود دارد.
وی از استقرار دفتر هماهنگی سازمان جهانی گردشگری برای اولین بار در اصفهان خبر داد و گفت: دفتر جهانی گردشگری یکی از نیازهای عمده این حوزه به شمار می رفت که اصفهان بزرگ به عنوان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران زمین، بهترین گزینه برای جایگاه آن بوده است.

نمایشگاه بین المللی گردشگری
قابل ذکر است در این جلسه درخواست هایی از سوی مدیریت اجرایی نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی اصفهان از نمایندگان حاضر در جلسه مطرح شد که حمایت نمایندگان و دادن قول همکاری آنها در یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان در خرداد ماه جاری را به دنبال داشت.
نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی اصفهان ، ۲۸ الی ۳۱خرداد ماه در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی اصفهان پل شهرستان برگزار خواهد شد.

نظر خود را بنویسید

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه ما شوید:

درباره مجری نمایشگاه

شرکت کیان فرتاک هستی از شرکت های تابعه هلدینگ کافل، مجری نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته اصفهان (Isfahan International Tourism Exhibition) (IITE) است.

Design by Artinner - © Spring 2019