درباره اصفهان:

اصفهان “نصف جهان” لقب گرفته. یعنی به اندازه‌ای جاذبه‌های تماشایی، کم‌نظیر و برجسته دارد که زیبایی‌های نیمی از جهان را به تنهایی درون خود جای داده است. هم‌نشینی دلربای رنگ‌­های لاجوردی، فیروزه­ای و سرخ لاکی در نقاشی‌ها، کاشیکاری­‌ها و آینه­‌کاری­‌های مساجد، کلیساها، پل‌ها، کاخ‌ها، مناره‌ها، گنبدها و صنایع دستی اصفهان، ورودی که چون ماری پرپیچ و خم از میانه شهر و عمارت‌های باستانی‌اش می‌گذرد، نخستین چشم اندازهایی است که در سفر به نصف جهان در ذهن گردشگران تا همیشه به یادگار خواهد ماند.

اصفهان در میراث جهانی یونسکو

اصفهان پیشینه تاریخی درازی دارد و اغلب جاذبه‌هایی تاریخی آن از دوران صفویه، یعنی حدود قرن 16 میلادی به یادگار مانده است. این جاذبه‌ها به اندازه‌ای در تاریخ جهانی ارشمندند که شماری از آن‌ها در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌اند و دنیا این جاهای دیدنی اصفهان را می‌شناسد. اصفهان که در حاشیه کویر قرار دارد، به لطف زاینده رود، آب و هوای معتدلی دارد و در همه فصل‌ها و ماه‌ها می‌توان سفری لذت بخش به این شهر داشت. اصفهانی‌ها مردمانی هنرمند، کوشا و خلاق هستند. آنها مانند همه ایرانیان مهمان‌نوازند و گردشگران را دوست دارند.

صنایع دستی اصفهان

اصفهان پهناور و بزرگ است و به دلیل استقرار صنایع استراتژیک، نقش مهمی در اقتصاد ایران دارد. اما آنچه اصفهان را به جهانیان شناسانده، صنایع دستی و هنرهای سنتی این شهر و از همه معروف‌تر مینای اصفهان است. دست ساخته‌های اصفهان در همه جای دنیا شناخته شده هستند، تا جایی که در بازارهای جهانی، نماینده هنر فاخر ایرانی به شمار می‌روند. صنایع دستی این شهر نیز به اندازه جاهای دیدنی اصفهان برای گردشگران هیجان انگیز و به یاد ماندنی هستند.

اين يک حقيقت اثبات شده و پذيرفته شده است که صنعت گردشگري حداقل از بعد اقتصادي عامل پيشرفت کشورها و ايجاد رقابت در درون ساختار اقتصادي آنهاست. هر يک روز تعلل در اين خصوص يعني امتناع کردن از کسب درآمد از منابع و استعدادهاي تاريخي و فرهنگي. هم اينک صنعت گردشگري به عنوان يکي از 3 صنعت مهم و درآمدزا پس از صنايع نفت و خودرو سازي قرار دارد. هر چند که پيش بيني ميشود تا کمتر ازدو دهه ديگر، از لحاظ درآمد زايي مقام نخست را به خود اختصاص دهد.
برپايي نمايشگاه بين المللي صنعت گردشگري و هتل داري اصفهان در حقيقت اين فرصت را براي تمامي سازمانها، اتحاديه ها، تشکل ها، شرکتها و همچنين افرادي که به نوعي در ارتباط با اين صنعت هستند ايجاد نموده تا امکان معرفي و ارائه توانمنديها و امکانات خود را هم به عموم مردم و هم به موسسات و سازمانهای  مرتبط بدست آورند.