راه اندازی موزه صنایع دستی اصفهان در دستور کار میراث فرهنگی استان

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
صنایع دستی اصفهان

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان عنوان کرد:
راه اندازی موزه صنایع دستی اصفهان در دستور کار میراث فرهنگی استان

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان عصر روز گذشته در نشست دبیرخانه “اصفهان شهر جهانی صنایع دستی” عنوان کرد: با عنایت به اینکه اصفهان به عنوان دومین شهر جهانی صنایع دستی انتخاب شده، پیگیر راه اندازی موزه صنایع دستی اصفهان و به نمایش گذاردن آثار شاخص هنرمندان اصفهانی هستیم.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ عصر روز 18 اسفندماه، نشست دبیرخانه “اصفهان شهر جهانی صنایع دستی” با حضور فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان، جعفر جعفر صالحی معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل و تنی چند از هنرمندان و نمایندگان سازمانهای فرهنگی و هنری اصفهان در مکان خانه تاریخی میراث اصفهان برگزار شد.
در این نشست، مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان با ایراد سخنانی با تاکید بر انتخاب اصفهان به عنوان دومین شهر جهانی صنایع دستی تصریح کرد: با توجه به اینکه بیش از یک سوم صنایع دستی جهان در استان اصفهان واقع شده و همچنین وجود هنرمندان ارزشمند در اصفهان، می طلبد تا این شهر به عنوان دومین شهر جامع صنایع دستی جهان دارای موزه ائی ارزشمند در حوزه صنایع دستی باشد تا از این طریق بتوان آثار فاخر و ارزشمند هنرمندان شاخص دیار نصف جهان را در معرض دید جهانیان قرار داد.
در ادامه این نشست جعفر صالحی معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان نیز با ایراد سخنانی تاکید کرد: با تلاشهای به عمل آمده از سال 94 تا کنون و پس از انتخاب اصفهان به عنوان شهر جهانی صنایع دستی، توانسته ایم در حوزه ترویج صنایع دستی به پیشرفتی 100 درصدی دست یابیم.
او همچنین تصریح کرد: در حوزه شناسائی هنرمندان و بیمه آنان نیز به پیشرفت خوبی دست یافته ایم به گونه ائی که هم اکنون بیش از 40 هزار هنرمند در استان اصفهان شناسائی شده و دارای پرونده می باشند.
جعفرجعفر صالحی همچنین اظهار داشت: در حال حاضر در حوزه شناسائی بیمه هنرمندان صنایع دستی نیز دستاوردهای خوبی داشته ایم، لذا در حوزه های حمایتی نیز تلاش داریم تا از هنرمندان در حوزه فعالیتهایشان حمایت کنیم.
در این نشست نمایندگانی از سازمانهای صدا و سیما، شهرداری اصفهان، دانشگاه هنر اصفهان، اتحادیه صنایع دستی و اداره کل میراث فرهنگی استان

نظر خود را بنویسید

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه ما شوید:

درباره مجری نمایشگاه

شرکت کیان فرتاک هستی از شرکت های تابعه هلدینگ کافل، مجری نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته اصفهان (Isfahan International Tourism Exhibition) (IITE) است.

Design by Artinner - © Spring 2019