پایان فعالیت کارگاه های مرمت کاخ چهلستون برای نوروز 1398

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
پایان مرمت کاخ چهلستون

مدیرکل سازمان میرا ث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان :
پایان فعالیت کارگاه های مرمت در بناهای شاخص تاریخی استان اصفهان در آستانه نوروز 1398 / برچیده شدن بخش اعظم داربستهای ایوان کاخ چهلستون
فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان ؛ صبح امروز از پایان فعالیت کارگاه های مرمت در بناهای شاخص تاریخی استان اصفهان در آستانه نوروز 1398 جهت رفاه حال گردشگران نوروزی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ صبح امروز 26 اسفندماه، فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان با اعلام این مطلب افزود: با توجه به اینکه در تمامی بناهای تاریخی شاخص استان اصفهان به ویژه مجموعه های جهانی استان کارگاه های مرمتی به فراخور نیاز برپا می باشد، به جهت رفاه حال گردشگران نوروزی، برخی از این مرمتها تا پایان اسفندماه به پایان رسیده و یا اینکه کارگاه های مرمت تا پایان تعطیلات نوروزی به طور کامل تعطیل خواهند شد.
او در همین راستا ادامه داد و گفت: در حال حاضر در مسجد تاریخی امام اصفهان 4 کارگاه مرمتی از جمله مرمت ایوان عظیم ضلع شمالی، مرمت ترک (بخش) سیزدهم گنبد مسجد امام (ره) و مرمتهای موضعی بخشهای مختلف مسجد در حال انجام است.
او در همین راستا ادامه داد و گفت: در مجموعه جهانی کاخ چهلستون نیز مرمت کالبدی سقف ایوان چوبی و همچنین مرمت تزئینات ایوان این کاخ نیز در دست انجام است. با این وصف و به جهت رفاه حال گردشگران نوروزی در حالی که نیمی از محوطه 700 متری ایوان کاخ چهلستون توسط مرمتگران داربست زده شده بود، تلاش کردیم تا با جمع آوری بخش اعظم داربستهای ایوان فضای کافی جهت تردد گردشگران در این فضای تاریخی مهیا شود.
الله یاری همچنین تصریح کرد: محوطه 70 هزار متر مربعی باغ جهان نما که به عنوان محوطه پیرامون کاخ چهلستون و به عنوان بزرگترین باغ داخل شهر اصفهان شناخته شده نیز با گلکاری و اصلاح درختان آن آماده پذیرائی از گردشگران نوروزی است.

نظر خود را بنویسید

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه ما شوید:

درباره مجری نمایشگاه

شرکت کیان فرتاک هستی از شرکت های تابعه هلدینگ کافل، مجری نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته اصفهان (Isfahan International Tourism Exhibition) (IITE) است.

Design by Artinner - © Spring 2019