مصاحبه اختصاصی تلویزیون گردشگری با خانم غادا هیجاوی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
غادا هیجاوی

مصاحبه اختصاصی تلویزیون گردشگری ایران با خانم « غادا هیجاوی »

خانم غادا هیجاوی رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی در یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی اصفهان است.

در ادامه میتوانید خلاصه ای از سخنان خانوم غادا هیجاوی که به صورت متنی تهیه شده را مطالعه فرمایید:

شورای جهانی صنایع دستی، سازمانی غیرانتفاعی است که با هدف ارتقای جایگاه صنایع دستی بنیان نهاده شد. شورای جهانی صنایع دستی در تاریخ دوازده ژوئن ۱۹۶۴ توسط آیلین آزبورن وب در نیویورک با هدف ارتقای جایگاه صنایع دستی، تقویت ارتباط میان هنرمندان صنایع دستی سراسر جهان، تشویق، یاری رسانی و ارائه مشاوره به آنان در حوزه شیوه‌های درآمدزایی، کاربردی و به روز کردن صنایع دستی در عین حفظ میراث گذشتگان و استفاده از فناوری‌های مدرن در راستای دستیابی به بازارهای جدید، بنیان نهاده شد.

با راه‌اندازی شورای جهانی، صنایع دستی و سنتی به صورت بخشی از حیات فرهنگی و اقتصادی ملت‌ها، مورد توجه قرار گرفت. این شورا در ابتدا با شمار محدودی از اعضا کار خود را آغاز کرد. اما هم‌اکنون، ۹۰ کشور جهان را تحت پوشش دارد و دبیرخانه آن در شهر آمستردام کشور هلند قرار دارد.

کشور ایران، از سال ۱۳۴۷ شمسی از طریق سازمان صنایع دستی کشور به عضویت این شورا درآمد و در مجمع آسیا و اقیانوسیه آن، مشغول به فعالیت شد.

صنايع دستي ايران محملي براي ميراث فرهنگي و هنري اين مرز و بوم است که ريشه در اعتقادات مذهبي و باورهاي قومي و نيز قوه ابتکار و خلاقيت استادکاران ايراني دارد.

از ویژگی های بارز صنایع دستی ایران می توان به:

امکان تأمين قسمت عمده مواد اوليه مصرفي از منابع داخلي؛ همانند و شبيه نبودن اين فرآورده هاي توليد به يکديگر؛ انجام قسمتي از مراحل اساسي توليد به وسيله دست و ابزار و وسايل دستي؛ خود مصرفي بودن بخش عمده توليد و برآورده ساختن نيازهاي داخلي اشاره کرد.

تلویزیون گردشگری ایران، همزمان با یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی اصفهان، طی مصاحبه ای اختصاصی با خانم غاداهیجاوی رئیس بخش منطقه آسیا واقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی، جایگاه صنایع دستی ایران را در بخش بین المللی به علاقه مندان نشان داده است.

نظر خود را بنویسید

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه ما شوید:

درباره مجری نمایشگاه

شرکت کیان فرتاک هستی از شرکت های تابعه هلدینگ کافل، مجری نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته اصفهان (Isfahan International Tourism Exhibition) (IITE) است.

Design by Artinner - © Spring 2019