مصاحبه اختصاصی تلویزیون گردشگری ایران با خانم دکتر محمودیان

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

مصاحبه اختصاصی تلویزیون گردشگری ایران با خانم دکتر محمودیان معاون صنایع دستی میراث فرهنگی کشور

براساس آخرین گزارشاتی که دریازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری وصنایع دستی اصفهان پل تاریخی شهرستان انجام گردید مصاحبه اختصاصی با خانم دکتر محمودیان انجام گردید که در ادامه مطلب خلاصه ای از مصاحبه را به صورت نوشتاری مشاهده خواهید کرد :

در جهان پیشرفته‌ ی کنونی، رعایت استاندارد و ارتقای سطح کیفی محصولات و خدمات، پیش‌شرط ورود به میدان رقابت و رمز ماندگاری در بازارهای جهانی است.
در نیم قرن گذشته، استاندارد سازی محصولات صنایع دستی به‌ عنوان یکی از زمینه‌های فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و عامل مؤثری در توسعه ‌ی همه‌ جانبه ‌ی کشورهای در حال رشد شناخته شده‌ است. تاجایی که می‌توان بحث جهانی ‌شدن و حفظ  گسترش جایگاه هویت ملی و تمدن اصیل را در مقوله ‌ی صنایع دستی قرار داد.

با چنین وصفی، ضروری است با تدوین استاندارد رشته‌های صنایع دستی، معیارها و ضوابط کیفی محصولات صنایع دستی و عوامل وابسته را با حفظ ویژگی‌های منحصر به‌ فرد، تعیین نموده و در جهت پشتیبانی، حفظ و استمرار تولید محصولات صنایع دستی، گامی مهم برداشت.

تدوین استاندارد سازی محصولات صنایع دستی ، معمولاً در چهار قالب ویژگی‌ها، آیین کار، واژه نامه و روش آزمون انجام می‌شود.
استان پهناور اصفهان از آن دسته مکان هایی است که جای جایش، با صنایع دستی عجین شده است وحتی توانسته به عنوان شهرجهانی صنایع دستی به ثبت برسد.

صنايع دستی اصفهان در طول قرن های متمادی به عنوان نماينده هنر اصيل قوم ايرانی در جهان معرفی شده است. از اين رو اگر اصفهان را مهد صنايع دستی ايران بناميم سخنی به گزاف نگفته ايم.

دکترخانم پویا محمودیان:

معاونت صنایع دستی و هنر های سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، اصفهان را به عنوان شهر جهانی صنایع دستی ازسرمایه های بی بدیل این صنعت دانست و گفت: …

برای ادامه مطالب به سایت توریسم تی وی مراجعه فرمایید.

 

نظر خود را بنویسید

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه ما شوید:

درباره ما

شرکت کیان فرتاک
یک شرکت تابعه از گروه اقتصادی کافل ، برگزار کننده نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته اصفهان است.

تمامی حقوق برای شرکت کیان فرتاک هستی محفوظ است