اصفهان-2020

نشست تخصصی، اصفهان 2020

گزارش اختصاصی تلویزیون گردشگری ایران، از نشست تخصصی اصفهان 2020 که در یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری وصنایع دستی استان اصفهان انجام شد.

قدرت ‌اله نوروزی شهردار اصفهان در نشست تخصصی «اصفهان 2020 شهر هنر، گردشگری و میراث فرهنگی» در حاشیه یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری اصفهان، با اشاره به اینکه به یک حرکت واحد برای ایجاد تحول در عرصه گردشگری نیاز داریم، اظهار کرد:

طرح «اصفهان 2020» بدون همراهی و همدلی همه بخش‌های مرتبط شدنی نیست.

و در ادامه بیان کرد: شهرداری نباید تنها نهاد برای اجرای این طرح باشد و باید از توان و مشارکت بخش خصوصی برای به ثمر رسیدن این طرح استفاده کنیم.

شهردار اصفهان با اشاره به اینکه طرح «اصفهان 2020» پنجره‌ای رو به دنیا است که از طریق آن جهانیان می‌توانند ایران را ببینند، افزود:

10 درصد از تولید ناخالص جهانی با توسعه صنعت گردشگری به دست می‌آید که با توجه به این واقعیت می‌توانیم در داخل کشور با قرار دادن گردشگری به‌عنوان مبنای توسعه، بنگاه‌های کوچک به بزرگ تبدیل شوند.

او تصریح کرد: نگاه ما به گردشگری در عرصه مدیریت شهری همه‌جانبه است و تمام رخدادها و طرح‌های شهر از توسعه مترو تا ساخت ترمینال را ما در جهت توسعه گردشگری اجرا می‌کنیم.

بیانات رئیس امور اقتصادی شورای اصفهان

نصیر ملت، رئیس کمیسیون امور اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای شهر اصفهان: تلاش چند ماهه مجموعه شورای شهر و مدیریت شهری در راستای طرح «اصفهان 2020 شهر گرشگری، هنر و میراث فرهنگی» برای تعریف سال 2020 میلادی به عنوان سال طلایی برای ورود اصفهان به مسیر توسعه مبتنی بر ظرفیت های واقعی که همان ظرفیت های گردشگری و هنری است و به ثمر نشست.

این طرح به تایید معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور رسید.

وی افزود:

“قرار شد این طرح به عنوان یک رویداد ملی ثبت شود و بعد به عنوان یک رویداد جهانی در چرخه پیگیری قرار گیرد. همکاران در شورای شهر، شهردار و استاندار اصفهان تلاش بسیاری برای این طرح کردند و از همه بازیگران این طرح همچون هنرمندان صنایع دستی و فعالان گردشگری قدردانی می کنم.”

نظر خود را بنویسید

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه ما شوید:

درباره مجری نمایشگاه

شرکت کیان فرتاک هستی از شرکت های تابعه هلدینگ کافل، مجری نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته اصفهان (Isfahan International Tourism Exhibition) (IITE) است.

Design by Artinner - © Spring 2019