نشست پایانی روسای کمیسیون های گردشگری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
کمیسیون های گردشگری

نشست پایانی روسای کمیسیون های گردشگری شوراهای اسلامی کلان شهر ها

براساس آخرین گزارشاتی که در یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی اصفهان پل تاریخی شهرستان انجام گردید. نشست پایانی روسای کمیسیون های گردشگری شوراهای اسلامی کلان شهر ها با حضور غادا هیجاوی رییس آسیاو اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی برگزار گردید. که در ادامه مطلب خلاصه ای از این نشست را به صورت نوشتاری مشاهده خواهید کرد :

همزمان با برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری وصنایع دستی اصفهان، نخستین اجلاس هم اندیشی روسای کمیسیون های گردشگری شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان در شهرگنبدهای فیروزه ای برگزار شد.

نصیر ملت رئیس کمیسیون گردشگری وامور اقتصادی شورای اسلامی شهر اصفهان در این نشست مطرح کرد: در این نشست مدیریت های شهری سراسر کشور فرصت های مشترک برای گسترش گردشگری داخلی و خارجی را شناسایی و با چاره اندیشی، موانع پیش روی گردشگری را پیش بینی می کنند.

ملت اهداف گردشگری پایدار را اصلاح کیفیت زندگی جامعه کشور میزبان، تعیین تجارب کیفی برای گردشگران و حفاظت از محیط زیست بیان کرد و افزود:

هدف گذاری و برنامه ریزی برای جذب گردشگر براساس فرهنگ و زیر ساخت از مهمترین گام های ایجاد گردشگری پایدار برای هر شهر است.

وی مهمترین هدف برگزاری این نشست را هم اندیشی وهم افزایی برای شناسایی فرصتها، تهدیدها و موانع و رفع آن برای توسعه گردشگری دانست و گفت:

صنعت گردشگری صنعتی است اشتغالزا و با توجه به نیاز به سرمایه گذاری محدود متزلزل و شکننده است و با کوچکترین مانع و تهدید زحمات فعالان و متخصصان این صنعت از بین می رود.

نصیر ملت تغییر مسیر حرکت و استفاده به موقع از ابزار و امکانات موجود حوزه گردشگری با توجه به شرایط حاکم در کشور را مهمترین راهکار رونق اقتصاد کشور دانست.
وی گفت:

یک یازدهم مشاغل دنیا درحوزه گردشگری است و ده درصد تولید ناخالص جهانی سهم صنعت گردشگری است که باید به این صنعت بیش از پیش توجه شود.

در این نشست دو روزه تفاهم نامه همکاری مشترک بین کمیسیونهای گردشگری کلانشهرها و مراکز استانهای کشور به منظور توسعه گردشگری و بهره مندی از منافع اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی امضا می شود.

نشست پایانی روسای کمیسیون های گردشگری شوراهای اسلامی کلان شهرها و مراکز استان نیز با حضور غاداهیجاوی،رییس بخش آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی برگزار شد.

 

نظر خود را بنویسید

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه ما شوید:

درباره ما

شرکت کیان فرتاک
یک شرکت تابعه از گروه اقتصادی کافل ، برگزار کننده نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته اصفهان است.

تمامی حقوق برای شرکت کیان فرتاک هستی محفوظ است