نشست تخصصی استفاده از ظرفیت های سفارت خانه ها

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
ظرفیت های سفارت خانه ها

نشست تخصصی استفاده ازظرفیت های سفارت خانه ها در حوزه گردشگری و صنایع دستی

براساس آخرین گزارشاتی که در یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی اصفهان پل تاریخی شهرستان انجام گردید. نشست تخصصی استفاده از ظرفیت های سفارت خانه ها با موضوع راه کارهای ورود صنایع دستی و توسعه گردشگری ایران در بازارهای جهانی انجام گردید که در ادامه مطلب خلاصه ای از این نشست را به صورت نوشتاری مشاهده خواهید کرد :

در دومین روز از برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع دستی اصفهان، نشست تخصصی استفاده از ظرفیت های سفارت خانه ها با موضوع راهکارهای ورود صنایع دستی و توسعه گردشگری ایران در بازار های جهانی با حضور غلامرضا انصاری (معاون اقتصادی وزارت امور خارجه)، پویا محمودیان (معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی کشور)، فریدون اللهیاری (مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان) و جمعی از فعالان گردشگری، هنرمندان صنایع دستی اصفهان و با حضور میهمانان خارجی شرکت‌کننده در نمایشگاه برگزار شد.

در این نشست پویا محمودیان (معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی کشور) با ایراد سخنانی ضمن ابراز خرسندی از حضورش در اصفهان تاکید کرد: ما امروز باید بدانیم میهمان شهری هستیم که در کنار آثار ارزشمند تاریخی، دومین شهر جامع صنایع دستی در جهان به شمار می‌رود.

او در ادامه با اشاره به جایگاه ایران از منظر هنرهای دستی در جهان اظهار داشت:

بی‌شک ایران با توجه به فعالیت هنرمندان صنایع دستی، در بیش از ده‌ ها رشته درحالیکه نیمی از هنرهای سنتی جهان را در خود جای داده، سومین تولیدکننده صنایع دستی نیز در جهان از نظر تنوع به شمار می‌رود.

سرکار خانم پویا محمودیان همچنین ادامه داد و گفت:

امروز ایران از منظر ثبت شهرها و روستاهایش در فهرست صنایع دستی جهانی، توسط شورای جهانی صنایع دستی دارای رتبه اول می‌باشد. به گونه‌ای که شهری همانند اصفهان دومین شهر جامع صنایع دستی است و در عین حال شهرهایی همچون مشهد از منظر تولید سنگ‌های قیمتی، مریوان از منظر تولید پای پوش‌های سنتی و تبریز از منظر تولید فرش دستبافت جزءو شهرهایی هستند که به عنوان شهر جهانی صنایع دستی انتخاب شده‌اند.

معاون صنایع دستی کشور همچنین در ادامه سخنانش به تلاش در راستای اجرای طرح احیاء خانه اصیل ایرانی اشاره کرد و گفت:

تلاش داریم تا از منظر طراحی و تزئینات با اتکاء به هنرمندان خلاق و جوان ایرانی بتوانیم تا مدل خانه سنتی ایرانی را با تکیه بر صنایع دستی احیای و در عین حال که این سبک را در میان خانواده های ایرانی ترویج کنیم، آن را به جهانیان نیز ارائه کنیم.

در نشست تخصصی استفاده از ظرفیت‌های سفارتخانه ها با موضوع راهکارهای ورود صنایع دستی و توسعه گردشگری ایران در بازارهای جهانی، نمایندگانی از کشورهای اسپانیا، عراق، عمان، چین، مالزی، پاکستان، کوبا، ازبکستان و کویت حضور داشتند.

 

 

نظر خود را بنویسید

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه ما شوید:

درباره مجری نمایشگاه

شرکت کیان فرتاک هستی از شرکت های تابعه هلدینگ کافل، مجری نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته اصفهان (Isfahan International Tourism Exhibition) (IITE) است.

Design by Artinner - © Spring 2019