نمایشگاه صنایع دستی اصفهان در برنامه های نوروزگاه 98 اصفهان

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
نمایشگاه صنایع دستی اصفهان در برنامه های نوروزگاه اصفهان

در آستانه سال نو، شهرستان های استان اصفهان آماده برپایی سومین رویداد نوروزگاه شد. مدیر برگزاری رویداد فرهنگی نوروزگاه های استان اصفهان گفت: این رویداد فرهنگی اقتصادی از 27 اسفند در بیشتر شهرستان های این استان و از سوم فروردین هم به صورت ویژه در کاخ موزه ی چهلستون آغاز می شود، از ویژگی های نوروزگاه امسال در چهلستون، نمایشگاه صنایع دستی اصفهان است که در آنجا صنایع دستی فاخر عرضه می شود.

سیدعلی صالح درخشان افزود: در این رویداد فرهنگی از اول تا 13فروردین سال آینده، عشایر عرب جرقویه، قشقایی و بختیاری با اجرای برنامه های موسیقی محلی، رقص دستمال، چوب بازی و ارایه محصولات فرهنگی و سوغات عشایر و برگزاری بازی جهانی چوگان درکاخ موزه چهلستون اصفهان به گردشگران نوروزی خدمات فرهنگی ارائه می کنند.

وی گفت:معرفی آداب و رسوم آیین های محلی وبومی، پخت سمنوی شهرضا و 9شهرستان ازجمله اصفهان، نجف آباد، نطنز، گلپایگان، شاهین شهر و میمه و فلاورجان از برنامه های هر روز صبح این رویداد فرهنگی در کاخ موزه ی چهلستون اصفهان در ایام نوروز است.

مدیر برگزار رویداد فرهنگی نوروزگاه های استان اصفهان افزود: عرضه و فروش صنایع دستی فاخر اصفهان از جمله سفال، مس گری، پارچه قلمکار، سنگ های قیمتی و فیروزه کوبی در نمایشگاه صنایع دستی اصفهان از دیگر برنامه های نوروزگاه اصفهان در چهلستون تا 15فروردین است.

بیش از دو سوم صنایع دستی کشور شامل 199رشته صنایع دستی به استان اصفهان تعلق دارد .

همچنین وی اشاره ای به نمایشگاه بین الملی صنایع دستی اصفهان که در خرداد ماه برگزار می شود داشت و گفت : نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی اصفهان یکی از نمایشگاه های متفاوتی است که در 22 الی 28 خرداد ماه برگزار می شود و از فعالان در حوزه های صنایع دستی و گردشگری دعوت میکنیم تا در این نمایشگاه شرکت نمایند.

درخشان افزود : اصفهان با بیش از 22,000 جاذبه طبیعی و تاریخی قطب گردشگری ایران می باشد.

نظر خود را بنویسید

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه ما شوید:

درباره مجری نمایشگاه

شرکت کیان فرتاک هستی از شرکت های تابعه هلدینگ کافل، مجری نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته اصفهان (Isfahan International Tourism Exhibition) (IITE) است.

Design by Artinner - © Spring 2019