گزارش دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
گزارش دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران از ۲۳ تا ۲۶ بهمن ماه جاری در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی پایتخت و با حضور 12 کشور از جمله ایتالیا، ترکیه، مالزی، آلمان، سنگاپور، تایلند، اندونزی، هند، کامبوج، افغانستان و پاکستان افتتاح شد.

در آیین افتتاح نمایشگاه گردشگری علاوه بر دکترمونسان مدیرکل سازمان میراث فرهنگی کشور، عبدالامیر الحمدانی وزیر فرهنگ و گردشگری عراق، ولی تیموری معاون گردشگری ایران، تعدادی از سفرا و نمایندگان کشورهای مختلف و جمع کثیری از فعالان صنعت گردشگری حضور داشتند.

نمایشگاه گردشگری تهران

این نمایشگاه متشکل از ۶۶۰ شرکت داخلی فعال در حوزه گردشگری و اداره های کل میراث فرهنگی استانها بودند که به همراه شرکت های خارجی فعال در صنعت گردشگری ، ایرلاین ها و سازمانهای دولتی مرتبط با گردشگری مانند راه آهن و ادارات بیمه حضور فعال داشتند.

بر خلاف سال گذشته،حضور آژانسهای خارجی در نمایشگاه گردشگری تهران امسال بسیارکمرنگ بود و برخی از آنها با پارتنر ایرانی خود در نمایشگاه شرکت کرده بودند.

صنایع دستی عرضه شده در نمایشگاه نیز توسط برخی از استانهای کشور ارائه شد. برخی از این صنایع دستی بسیار گران تر از آنچه که در استان فروخته می شود، عرضه شد.

نمایشگاه گردشگری در تهران

بوم گردی ها بخش مورد توجه نمایشگاه بودند تعدادی از استانهای کشور غرفه ها را به شکل خانه های بومی شان طراحی کرده بودند و همین موضوع موجب شده بود تا بازدیدکنندگان با آنها عکس یادگاری بگیرند و بیشتر جلب توجه کند.

اصفهان به عنوان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران زمین ، در این نمایشگاه با حضورنمایندگان کارگروه توسعه گردشگری پایدار،شهرستانهای مختلف استان اصفهان وجامعه هتلداران استان اصفهان، حضور فعال داشت.
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در خصوص مشارکت در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری کشور گفت :در این نمایشگاه تلاش کردیم تا مشارکت تمامی نهادها را جلب کنیم لذا در ابعادی گسترده، شهرداریها، دهیاری ها و تاسیسات گردشگری استان دوشادوش یگدیگر در این نمایشگاه مشارکت کردند.

وی در رابطه با اهداف حضور فعالان گردشگری استان اصفهان و همچنین حضور نمایندگان کارگروه توسعه گردشگری در این نمایشگاه خاطرنشان کرد: اگر چه گردشگری دراستان اصفهان از گذشته تا کنون فعال بوده، لکن بسیاری از گردشگران و حتی فعالان گردشگری درسطح ملی و بین المللی، اصفهان را به واسطه جاذبه های تاریخی آن می شناسند، با این وصف در این نمایشگاه تلاش شد تا ابعاد مختلف ظرفیتهای گردشگری اصفهان (مانندنمایشگاه گردشگری اصفهان) درکنارجاذبه های تاریخی آن معرفی شود.

الهیاری اضافه کرد: ظرفیتهای مختلفی که در نمایشگاه گردشگری تهران معرفی شده شامل:

  • گردشگری فرهنگی
  • گردشگری سلامت
  • گردشگری ورزشی
  • گردشگری کودک
  • گردشگری الکترونیک
  • بومگردی و طبیعت گردی
  • گردشگری روستائی و آموزشی

و هم‌چنین معرفی مسیرها و مقاصد جدید گردشگری و معرفی بسته های سرمایه گذاری گردشگری و برگزاری نشستهای فعالان گردشگری، به ویژه سرمایه گذاران در این حوزه بوده است.

نظر خود را بنویسید

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه ما شوید:

درباره مجری نمایشگاه

شرکت کیان فرتاک هستی از شرکت های تابعه هلدینگ کافل، مجری نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته اصفهان (Isfahan International Tourism Exhibition) (IITE) است.

Design by Artinner - © Spring 2019